מסלול טיול בניו זילנד – חלק 3

טונגרירו עד וולינגטון

הדרך דרומה (בין אם אתם מגיעים על כביש החוף מהטראנקי ובין אם אתם מגיעים מהחוף המזרחי דרך פלמרסטון נורת') עשוי לשעמם אתכם מעט (שעמום במונחים ניו זילנדים, כמובן). כדי לגוון את הנסיעה אפשר לעצור במוזיאון הרכבים בפרה-פרה-אומו (Paraparaumu), מבטיח שיש מקום כזה, ומי שרוצה להישאר בכושר מינימלי אחרי הטונגרירו ולפני האי הדרומי יכול לעשות את ה-Escerpment Track היפהפה.

וולינגטון

וולינגטון, עיר הבירה של ניו זילנד היא לטעמי אחת הערים היפות שראיתי. מבחינתי עיר הררית, ירוקה ומפותלת שיושבת על מיצר קוק לא יכולה להיות מקום רע. אין בה הרבה מה לעשות, בעיקר קניות לקראת הירידה דרומה, אבל אם אתם כבר כאן אז מומלץ להקדיש יום לטייל בה. רבים אומרים, ואני מסכים, שאסור לוותר על מוזיאון Te Papa, שהוא המוזיאון הלאומי של ניו זילנד. כשאנחנו היינו שם, הייתה תערוכה מדהימה על מלחמת העולם הראשונה ועל ה-ANZACs (מומלץ לדעת מה זה גם סתם ככה, ובמיוחד למי שנוסע לאוסטרליה). מקומות נוספים שלא כדאי לפספס הם ה-Victoria Lookout ואם יש לכם איזה שעתיים פנויות אז גם הגנים הבוטניים שלטעמי שווים ביקור. בערב אתם יכולים להתפנק בבירה מקומית בקובה סטריט (Cuba Street), רחוב הברים של וולינגטון שבו, בהתאם למסורת הניו זילנדית, יקפלו עליכם כיסאות בעשר וחצי פחות או יותר.

למי שיש יותר זמן, ולחובבי הז'אנר, ניתן למצוא באזור וולינגטון לא מעט לוקיישנים של צילומי שר הטבעות.

צילום: ישראל רוזנשטיין

להמשך המסלול, לחצו כאן >>
לחלק הקודם של המסלול, לחצו כאן >>

זמן פסיפיק

  • פרת', אוסטרליה
  • סידני, אוסטרליה
  • אוקלנד, ניו זילנד

חדש מהמזוודה

ויזת תייר לאוסטרליה – המדריך המקוצר

אם אתם מתכננים טיול באוסטרליה, עליכם לדאוג להוציא מראש ויזת תייר. איך עושים את זה? למה חשוב לשים לב? ו – איך אפשר לקצר את כל התהליך? הנה מדריך מקוצר בנושא ויזת תייר שכדאי לכם לקרוא עוד בשלב התכנונים.

להמשך קריאה »

ניו זילנד – עשרת הטרקים הגדולים

גולת הכותרת של ניו זילנד הם הטרקים היפהפיים שבה, המעוטרים בנופים המרהיבים, המאפיינים אותה. למרות שיש המון מהם, ניתן לסכם את הרשימה בעשרת הגדולים – Great Walks, שמציעים חוויה שאין כמותה: פסגות הרים מושלגות, אגמים יפהפיים, טבע בראשיתי ועוד ועוד.

להמשך קריאה »

אייבל טזמן – הקריביים בניו זילנד

טרק אייבל טזמן, בין הטרקים הפופולאריים של ניו זילנד וגם אחד מעשרת הגדולים, ה – Great Walks, מציע נופים יפהפיים ומסלולי הליכה מגוונים. הוא נמצא בחלקו הצפוני של האי הדרומי ואם מעוניינים לצאת לכולו כדאי להקדיש לכך יומיים-שלושה מלאים.

להמשך קריאה »

הליכות קצרות באי הדרומי

אם אתם מתכננים ביקור בניו זילנד, סביר שתעצרו גם באי הדרומי ותבלו בו לא מעט זמן. הליכות קצרות באי הדרומי של ניו זילנד הן חוויה שאסור לפספס ודרך נפלאה לחוות את אחד האזורים היותר מיוחדים שבה.

להמשך קריאה »

תכנון טיול לניו זילנד – מידע שימושי

ניו זילנד. השם לבדו גורם לנו לחלום בהקיץ על שדות ירוקים בלתי נגמרים, כבשים מנקדות את האופק ופסגות לבנות שמנקבות את העננים. עם זאת, כדי שהטיול בה אכן יעבור בשלום ובכיף, כדאי להתכונן מראש ולהכיר את המושגים ואת השפה שבה תשתמשו בחודשי הטיול שלכם במדינה הרחוקה והקסומה הזו.

להמשך קריאה »

עמוד מזוודה