ביירון ביי, אוסטרליה צילום: Tourism Australia

אוסטרליה היא מדינה של מהגרים. יש בה אסיאתיים רבים, אירופאים, שאבות אבותיהם היו בין המתיישבים הלבנים הראשונים שבה או כאלה שהיגרו אליה לאחרונה וגם אמריקאים, דרום אמריקאים ואפילו לא מעט ישראלים, שגילו את הקסם המיוחד שלה. בערים הגדולות, וגם בקטנות, מתקיימים אירועי תרבות רבים, המפארים את תרבותם של המקומיים, כמו גם של המתיישבים המקוריים של היבשת, האבוריג'ינים. ניו זילנד, בדומה לאוסטרליה (אך בקטן) גם היא מדינה של מהגרים, כאשר ילידיה הם המאורים, שהגיעו אליה מפוליזניה במאה ה-13 וה-14. גם בניו זילנד עצמה מתקיימים אירועי תרבות רבים, המדגישים את התרבות המקומית המאורית וגם את התרבות המערבית, שהתפתחה במדינה לאורך השנים. צילום: Tourism Australia

טיול בניו זילנד צילום: ישראל רוזנשטיין

תכנון טיול לאוסטרליה וניו זילנד – להדפיס ולשמור

אוסטרליה וניו זילנד נמצאות, כך נדמה, בסוף העולם. ובכל זאת, יש להן איזשהו קסם מיוחד שמושך אליהן כל כך הרבה מטיילים (גם אם המשמעות לכך לעלות על שתיים, שלוש טיסות, שנמשכות יחד לעיתים יותר מ-24 שעות). אוסטרליה היא יבשת ענקית, ניו זילנד הרבה פחות, אך כל אחת מהן מצריכה היערכות מיוחדות והכנות לפני הנסיעה.

להמשך קריאה »
אבוריג'ינים, אוסטרליה צילום: Tourism Australia

זמן חלום

האבוריג'ינים שבאוסטרליה, עם היסטוריה ותרבות עתיקה בת למעלה מ-40,000 שנה, עברו תלאות רבות לאורך השנים, עם הגעתו של האדם הלבן ליבשת. רק לאחרונה הם זכו להכרה וניתן לפגוש אותם, כמו גם את עבודות האמנות המרהיבות שלהם, במקומות שונים באוסטרליה, בייחוד במרכזה ובצפונה.

להמשך קריאה »

זמן פסיפיק

  • פרת', אוסטרליה
  • סידני, אוסטרליה
  • אוקלנד, ניו זילנד

חדש מהמזוודה

ניו זילנד – עשרת הטרקים הגדולים

גולת הכותרת של ניו זילנד הם הטרקים היפהפיים שבה, המעוטרים בנופים המרהיבים, המאפיינים אותה. למרות שיש המון מהם, ניתן לסכם את הרשימה בעשרת הגדולים – Great Walks, שמציעים חוויה שאין כמותה: פסגות הרים מושלגות, אגמים יפהפיים, טבע בראשיתי ועוד ועוד.

להמשך קריאה »

אייבל טזמן – הקריביים בניו זילנד

טרק אייבל טזמן, בין הטרקים הפופולאריים של ניו זילנד וגם אחד מעשרת הגדולים, ה – Great Walks, מציע נופים יפהפיים ומסלולי הליכה מגוונים. הוא נמצא בחלקו הצפוני של האי הדרומי ואם מעוניינים לצאת לכולו כדאי להקדיש לכך יומיים-שלושה מלאים.

להמשך קריאה »

הליכות קצרות באי הדרומי

אם אתם מתכננים ביקור בניו זילנד, סביר שתעצרו גם באי הדרומי ותבלו בו לא מעט זמן. הליכות קצרות באי הדרומי של ניו זילנד הן חוויה שאסור לפספס ודרך נפלאה לחוות את אחד האזורים היותר מיוחדים שבה.

להמשך קריאה »

תכנון טיול לניו זילנד – מידע שימושי

ניו זילנד. השם לבדו גורם לנו לחלום בהקיץ על שדות ירוקים בלתי נגמרים, כבשים מנקדות את האופק ופסגות לבנות שמנקבות את העננים. עם זאת, כדי שהטיול בה אכן יעבור בשלום ובכיף, כדאי להתכונן מראש ולהכיר את המושגים ואת השפה שבה תשתמשו בחודשי הטיול שלכם במדינה הרחוקה והקסומה הזו.

להמשך קריאה »

הליכות קצרות במרכז האי הצפוני

האי הצפוני מציע מגוון של מסלולי הליכה קצרים וקלים, שמפגישים את המטיילים עם נופיה הקסומים של המדינה. כל מה שצריך הם נעליים נוחות, אולי מעיל גשם בימים גשומים וגם מצלמה טובה כדי לתפוס את כל היופי הזה.

להמשך קריאה »

עמוד מזוודה