ויזת תייר לאוסטרליה – המדריך המקוצר

ברייטון ביץ', מלבורן, אוסטרליה צילום: יעל מעוז

*** עדכוני COVID-19 ***

היאח הידד, אוסטרליה נפתחה מחדש לתיירים, החל מה – 21.2.2022. המשמעות לכך בפועל, ונכון ליוני 2022, היא אפשרות להיכנס לאוסטרליה, אם כי אך ורק בהצגת תעודת חיסון (לפחות שני חיסונים) בשפה האנגלית וויזה כמובן.

בשל מספרם הרב של המהגרים לאוסטרליה, הפכה מדיניות ההגירה שלה, ובייחוד בשנים האחרונות וכלפי כמעט כל הזרים, לנוקשה יחסית. אין זה אומר שתיירים, שמגיעים אליה וגם מהגרים, אינם מתקבלים בברכה, אך כן זה אומר בפועל שיש צורך בהצגת ויזה רלוונטית ועמידה במספר קריטריונים בסיסיים.

אם אתם מחזיקים בדרכון ישראלי ומתכננים טיול באוסטרליה, יהיה עליכם לדאוג להוציא מראש ויזת תייר, ויזה מסוג: Subclass 600. זאת בתנאי, כמובן, שאתם מתכננים להישאר באוסטרליה למשך למעלה מ-72 שעות (אם פחות מכך, עליכם לדאוג להוציא ויזת מעבר, ויזה ללא עלות, שניתן להוציאה ישירות דרך אתר רשות ההגירה. הדבר רלוונטי למי שעוצר באוסטרליה למספר שעות בדרך ליעד אחר בדרך כלל).

את הבקשה לוויזת תייר מומלץ להגיש 4,5 חודשים לפני ההגעה. במידה ומסיבה כלשהי תסורב בקשתכם, יהיה לכם מספיק זמן לפנות לשגרירות ולבחון את העניין (להגיש בקשה חדשה, לערער על הסירוב וכו'). בנוסף, טווח זמן כזה גם יאפשר לכם למצוא כרטיס טיסה במחיר משתלם, ולא לחפש אותו ברגע האחרון. כמובן שאין גם טעם לרכוש כרטיס טיסה לפני קבלת הוויזה, שכן אם היא תסורב, תישארו עם כרטיס טיסה ביד, אך לא תוכלו לממש אותו (וכידוע, כרטיסי הטיסה לאוסטרליה אינם זולים…).

קחו גם בחשבון שישנן תקופות בשנה של עומס בשגרירות. למשל, בסמוך לחג המולד (אז השגרירות סגורה) ובמועדים נוספים במהלך השנה, כמו חגי תשרי או חגים נוצריים אחרים. פנייה מוקדמת לקבלת ויזה, תותיר טווח של זמן ריאלי כדי לבחון זאת וגם אם הדבר יתעכב, תכנית הטיול שלכם לא תפגע ותוכלו לצאת לדרך בזמנים הנוחים לכם.

את הבקשה לוויזת תייר תוכלו לעשות באחת מהדרכים הבאות:
1. אונליין דרך אתר רשות ההגירה – בקישור הזה. שימו לב – אם אין לכם חשבון Immiaccount, עליכם ליצור אחד כזה (על ידי בחירת שם משתמש וסיסמא) ורק לאחר מכן להגיש את הבקשה. הוויזה שתקבלו באופן הזה היא ויזה אלקטרונית. היא תשלח לכם ישירות למייל. אתם לא חייבים להדפיס אותה (היא תופיע במערכת רשות ההגירה האוסטרלית בעת כניסתכם אל היבשת), אך כדאי לעשות זאת… ולו ליתר ביטחון. נכון ליולי 2022, עלות הוויזה עומדת על 145 דולר אוסטרליים. התשלום על כך נעשה גם הוא אונליין, לאחר השלמת הליך הבקשה. לפרטים נוספים אודות הוויזה באתר רשות ההגירה האוסטרלית, לחצו כאן
2. אפשרות נוספת היא דרך חברות נסיעה. אם תבחרו באפשרות הזו, יהיה עליכם להוסיף עמלה מסוימת, מה שייקר את העלות הכוללת. לשיקולכם, כמובן.

שימו לב – כשאתם מגישים את הבקשה לוויזה, יהיה עליכם למלא טופס עם פרטיכם האישיים ופרטים נוספים, כולל מסלול טיול ועוד. הקפידו למלא בפרטים מדויקים ככל שניתן (את המסלול אתם יכולים לציין באופן כללי, אך חשוב שיתאים למשך הזמן שבו אתם מתכננים לשהות באוסטרליה ולוויזה שאותה אתם רוצים). 

הליך הבקשה פשוט למדי, אך מצריך סבלנות וגם מעט זמן. 

למידע על ויזות נוספות לאוסטרליה, לחצו כאן.

צילום: יעל מעוז

בהצלחה!

זמן פסיפיק

  • פרת', אוסטרליה
  • סידני, אוסטרליה
  • אוקלנד, ניו זילנד

חדש מהמזוודה

ויזת תייר לאוסטרליה – המדריך המקוצר

אם אתם מתכננים טיול באוסטרליה, עליכם לדאוג להוציא מראש ויזת תייר. איך עושים את זה? למה חשוב לשים לב? ו – איך אפשר לקצר את כל התהליך? הנה מדריך מקוצר בנושא ויזת תייר שכדאי לכם לקרוא עוד בשלב התכנונים.

להמשך קריאה »

ניו זילנד – עשרת הטרקים הגדולים

גולת הכותרת של ניו זילנד הם הטרקים היפהפיים שבה, המעוטרים בנופים המרהיבים, המאפיינים אותה. למרות שיש המון מהם, ניתן לסכם את הרשימה בעשרת הגדולים – Great Walks, שמציעים חוויה שאין כמותה: פסגות הרים מושלגות, אגמים יפהפיים, טבע בראשיתי ועוד ועוד.

להמשך קריאה »

אייבל טזמן – הקריביים בניו זילנד

טרק אייבל טזמן, בין הטרקים הפופולאריים של ניו זילנד וגם אחד מעשרת הגדולים, ה – Great Walks, מציע נופים יפהפיים ומסלולי הליכה מגוונים. הוא נמצא בחלקו הצפוני של האי הדרומי ואם מעוניינים לצאת לכולו כדאי להקדיש לכך יומיים-שלושה מלאים.

להמשך קריאה »

הליכות קצרות באי הדרומי

אם אתם מתכננים ביקור בניו זילנד, סביר שתעצרו גם באי הדרומי ותבלו בו לא מעט זמן. הליכות קצרות באי הדרומי של ניו זילנד הן חוויה שאסור לפספס ודרך נפלאה לחוות את אחד האזורים היותר מיוחדים שבה.

להמשך קריאה »

תכנון טיול לניו זילנד – מידע שימושי

ניו זילנד. השם לבדו גורם לנו לחלום בהקיץ על שדות ירוקים בלתי נגמרים, כבשים מנקדות את האופק ופסגות לבנות שמנקבות את העננים. עם זאת, כדי שהטיול בה אכן יעבור בשלום ובכיף, כדאי להתכונן מראש ולהכיר את המושגים ואת השפה שבה תשתמשו בחודשי הטיול שלכם במדינה הרחוקה והקסומה הזו.

להמשך קריאה »

עמוד מזוודה