קנברה, אוסטרליה צילום: Tourism Australia

קנברה, שנמצאת בטריטוריית הבירה האוסטרלית, היא בירת אוסטרליה, וככזו אפשר למצוא בה לא מעט מבנים ממשלתיים רבים, כמו בית הפרלמנט, בית הממשל וכן אנדרטאות חשובות. העיר נמצאת במרחק נסיעה לא רב (יחסית) מסידני ופעמים רבות עוצרים בה כשעושים את הדרך הארוכה בין סידני למלבורן. זוהי עיר גדולה, שמשום מה נוהגים לפספס (לפחות, התייר הממוצע), אך אם מקדישים לה כמה ימים אפשר למצוא בה לא מעט אטרקציות וגם אתרים מעניינים לעצור בהם לעצירה קצרה או ארוכה. כדאי לצאת לטיול ברחבי העיר עם מצלמה ולא לשכוח גם לעצור לתצפית הגבוהה, המשקיפה על כל העיר. צילום: Tourism Australia

בית הפרלמנט הישן, קנברה, אוסטרליה צילום: יעל מעוז

הכירו את: קנברה

התייר הישראלי נוטה לדלג על טיול בקנברה, אך עיר הבירה המפוארת מציגה כמה אטרקציות ומקומות בילוי משגעים שפשוט אסור לוותר עליהם. במרחק של שעות (וקצת) נסיעה מסידני ושבע שעות נסיעה ממלבורן, מגיעים לעיר עם תרבות מפוארת, עיר שממחישה מקרוב למבקרים בה את ההיסטוריה של המדינה.

להמשך קריאה »

זמן פסיפיק

  • פרת', אוסטרליה
  • סידני, אוסטרליה
  • אוקלנד, ניו זילנד

חדש מהמזוודה

ניו זילנד – עשרת הטרקים הגדולים

גולת הכותרת של ניו זילנד הם הטרקים היפהפיים שבה, המעוטרים בנופים המרהיבים, המאפיינים אותה. למרות שיש המון מהם, ניתן לסכם את הרשימה בעשרת הגדולים – Great Walks, שמציעים חוויה שאין כמותה: פסגות הרים מושלגות, אגמים יפהפיים, טבע בראשיתי ועוד ועוד.

להמשך קריאה »

אייבל טזמן – הקריביים בניו זילנד

טרק אייבל טזמן, בין הטרקים הפופולאריים של ניו זילנד וגם אחד מעשרת הגדולים, ה – Great Walks, מציע נופים יפהפיים ומסלולי הליכה מגוונים. הוא נמצא בחלקו הצפוני של האי הדרומי ואם מעוניינים לצאת לכולו כדאי להקדיש לכך יומיים-שלושה מלאים.

להמשך קריאה »

הליכות קצרות באי הדרומי

אם אתם מתכננים ביקור בניו זילנד, סביר שתעצרו גם באי הדרומי ותבלו בו לא מעט זמן. הליכות קצרות באי הדרומי של ניו זילנד הן חוויה שאסור לפספס ודרך נפלאה לחוות את אחד האזורים היותר מיוחדים שבה.

להמשך קריאה »

תכנון טיול לניו זילנד – מידע שימושי

ניו זילנד. השם לבדו גורם לנו לחלום בהקיץ על שדות ירוקים בלתי נגמרים, כבשים מנקדות את האופק ופסגות לבנות שמנקבות את העננים. עם זאת, כדי שהטיול בה אכן יעבור בשלום ובכיף, כדאי להתכונן מראש ולהכיר את המושגים ואת השפה שבה תשתמשו בחודשי הטיול שלכם במדינה הרחוקה והקסומה הזו.

להמשך קריאה »

הליכות קצרות במרכז האי הצפוני

האי הצפוני מציע מגוון של מסלולי הליכה קצרים וקלים, שמפגישים את המטיילים עם נופיה הקסומים של המדינה. כל מה שצריך הם נעליים נוחות, אולי מעיל גשם בימים גשומים וגם מצלמה טובה כדי לתפוס את כל היופי הזה.

להמשך קריאה »

עמוד מזוודה