פרת', מערב אוסטרליה צילום: Tourism Australia

פרת', שנמצאת בחלקו הדרומי של החוף המערבי, היא בירת טריטוריית מערב אוסטרליה. העיר ידועה כעיר השמשית ביותר באוסטרליה (עם מספר הימים השמשיים הגדול ביותר ביבשת) וגם במזג אוויר הנוח והנעים שבה לאורך כל השנה. שלא כמו הערים האחרות של אוסטרליה, נדמה שפרת', ואולי בשל מיקומה, מבודדת יותר, אך כל זה לא מונע ממטיילים רבים לעצור בה לכמה ימים ולשלב ביקור גם באתרים השונים שסביבה. לפרת' אפשר להגיע בטיסת פנים, ברכבת (האינדיאן פסיפיק, למשל) או באמצעות רכב. יש לקחת בחשבון כמובן את המרחקים העצומים ולהקדיש לנסיעה מספר ימים (או יותר). צילום: Tourism Australia

פרת' CBD, מערב אוסטרליה צילום: יעל מעוז

הכירו את: פרת'

פרת' היא עיר שמשית ופופולארית מאד בקרב מטיילים רבים. היא מהווה שער הכניסה הראשי של אוסטרליה מכיוון מערב וככזו משמשת בית למהגרים רבים המגיעים ממדינות סמוכות ורחוקות יותר. יש בפרת' פארקים יפים, גלריות מעניינות, מוזיאונים וגם בתי קפה טובים. זוהי עיר שנפלאה לביקור של כמה ימים או לשהות ארוכה יותר.

להמשך קריאה »

זמן פסיפיק

  • פרת', אוסטרליה
  • סידני, אוסטרליה
  • אוקלנד, ניו זילנד

חדש מהמזוודה

ניו זילנד – עשרת הטרקים הגדולים

גולת הכותרת של ניו זילנד הם הטרקים היפהפיים שבה, המעוטרים בנופים המרהיבים, המאפיינים אותה. למרות שיש המון מהם, ניתן לסכם את הרשימה בעשרת הגדולים – Great Walks, שמציעים חוויה שאין כמותה: פסגות הרים מושלגות, אגמים יפהפיים, טבע בראשיתי ועוד ועוד.

להמשך קריאה »

אייבל טזמן – הקריביים בניו זילנד

טרק אייבל טזמן, בין הטרקים הפופולאריים של ניו זילנד וגם אחד מעשרת הגדולים, ה – Great Walks, מציע נופים יפהפיים ומסלולי הליכה מגוונים. הוא נמצא בחלקו הצפוני של האי הדרומי ואם מעוניינים לצאת לכולו כדאי להקדיש לכך יומיים-שלושה מלאים.

להמשך קריאה »

הליכות קצרות באי הדרומי

אם אתם מתכננים ביקור בניו זילנד, סביר שתעצרו גם באי הדרומי ותבלו בו לא מעט זמן. הליכות קצרות באי הדרומי של ניו זילנד הן חוויה שאסור לפספס ודרך נפלאה לחוות את אחד האזורים היותר מיוחדים שבה.

להמשך קריאה »

תכנון טיול לניו זילנד – מידע שימושי

ניו זילנד. השם לבדו גורם לנו לחלום בהקיץ על שדות ירוקים בלתי נגמרים, כבשים מנקדות את האופק ופסגות לבנות שמנקבות את העננים. עם זאת, כדי שהטיול בה אכן יעבור בשלום ובכיף, כדאי להתכונן מראש ולהכיר את המושגים ואת השפה שבה תשתמשו בחודשי הטיול שלכם במדינה הרחוקה והקסומה הזו.

להמשך קריאה »

הליכות קצרות במרכז האי הצפוני

האי הצפוני מציע מגוון של מסלולי הליכה קצרים וקלים, שמפגישים את המטיילים עם נופיה הקסומים של המדינה. כל מה שצריך הם נעליים נוחות, אולי מעיל גשם בימים גשומים וגם מצלמה טובה כדי לתפוס את כל היופי הזה.

להמשך קריאה »

עמוד מזוודה