אליס ספרינגס, אוסטרליה צילום: יעל מעוז

אליס ספרינגס. היא נמצאת במרכז אוסטרליה, בין אדלייד שבדרום לעיר דרווין שבצפון והיא שייכת לטריטוריה הצפונית. אליס ספרינגס מוקפת במדבר והתחושה, בעת הביקור בה לעיתים, הוא שהזמן עצר מלכת. זוהי עיר מודרנית, מערבית אמנם, אך יחד עם זאת נדמה שקצת "שקועה" בעבר (במובן הטוב של המילה) ושהקצב שבה קצת אחר, מזה שאנחנו מורגלים בו. היותה מרוחקת מערים אחרות ומאזורים מיושבים מאד, הופכים אותה לעיר עם אנרגיות אחרות, עיר עם קסם מיוחד, שלא תמיד מתגלה במבט ראשון ומצריך סבלנות, זמן וגם שהות ארוכה יותר בעיר. רבים עוברים דרך אליס ספרינגס בדרכם לפארקים הלאומיים שבסביבה ונשארים בה ימים בודדים, אך אלה שבוחרים לשהות בעיר תקופה ממושכת יותר זוכים להכיר "אליס" מיוחדת מאד, עיר עם לא מעט יופי וגם עניין. צילום: יעל מעוז

אליס ספרינגס, בית הספר באוויר צילום: יעל מעוז

הכירו את: אליס ספרינגס

הערים הגדולות באוסטרליה תופסות את כל תשומת הלב, אך דווקא אליס ספרינגס הקטנה והמבודדת יחסית מציעה חוויה שונה לתיירים המעוניינים לחוות את הערבה עד הסוף.

להמשך קריאה »

זמן פסיפיק

  • פרת', אוסטרליה
  • סידני, אוסטרליה
  • אוקלנד, ניו זילנד

חדש מהמזוודה

ניו זילנד – עשרת הטרקים הגדולים

גולת הכותרת של ניו זילנד הם הטרקים היפהפיים שבה, המעוטרים בנופים המרהיבים, המאפיינים אותה. למרות שיש המון מהם, ניתן לסכם את הרשימה בעשרת הגדולים – Great Walks, שמציעים חוויה שאין כמותה: פסגות הרים מושלגות, אגמים יפהפיים, טבע בראשיתי ועוד ועוד.

להמשך קריאה »

אייבל טזמן – הקריביים בניו זילנד

טרק אייבל טזמן, בין הטרקים הפופולאריים של ניו זילנד וגם אחד מעשרת הגדולים, ה – Great Walks, מציע נופים יפהפיים ומסלולי הליכה מגוונים. הוא נמצא בחלקו הצפוני של האי הדרומי ואם מעוניינים לצאת לכולו כדאי להקדיש לכך יומיים-שלושה מלאים.

להמשך קריאה »

הליכות קצרות באי הדרומי

אם אתם מתכננים ביקור בניו זילנד, סביר שתעצרו גם באי הדרומי ותבלו בו לא מעט זמן. הליכות קצרות באי הדרומי של ניו זילנד הן חוויה שאסור לפספס ודרך נפלאה לחוות את אחד האזורים היותר מיוחדים שבה.

להמשך קריאה »

תכנון טיול לניו זילנד – מידע שימושי

ניו זילנד. השם לבדו גורם לנו לחלום בהקיץ על שדות ירוקים בלתי נגמרים, כבשים מנקדות את האופק ופסגות לבנות שמנקבות את העננים. עם זאת, כדי שהטיול בה אכן יעבור בשלום ובכיף, כדאי להתכונן מראש ולהכיר את המושגים ואת השפה שבה תשתמשו בחודשי הטיול שלכם במדינה הרחוקה והקסומה הזו.

להמשך קריאה »

הליכות קצרות במרכז האי הצפוני

האי הצפוני מציע מגוון של מסלולי הליכה קצרים וקלים, שמפגישים את המטיילים עם נופיה הקסומים של המדינה. כל מה שצריך הם נעליים נוחות, אולי מעיל גשם בימים גשומים וגם מצלמה טובה כדי לתפוס את כל היופי הזה.

להמשך קריאה »

עמוד מזוודה