שגרירות, קהילות יהודיות ובתי חב"ד בניו זילנד

רוכבים על אופניים בקווינסטאון, ניו זילנד צילום: Miles Holden

שגרירות ישראל

לישראל שגרירות בעיר וולינגטון הבירה (שנמצאת באי הצפוני), המספקת שירותים קונסולריים, הנפקת דרכון ועוד.

לאתר השגרירות, לחצוכאן

טלפון: +64-4-4399514

מספר חירום: +64-4-4399500

דואר אלקטרוני: consular@wellington.mfa.gov.il

כתובת: 36 Brandon St, Wellington, 6146, NZ

קהילות יהודיות ובתי חב"ד

נכון להיום, קיימים שני בתי חב"ד קבועים בניו זילנד, אחד בעיר אוקלנד ואחד בקרייסטצ'רץ'. בשניהם מציעים שירותים למטיילים כמו לינה, ארוחות שבת ואמצע שבוע ועזרה בקניית רכב ומכירתו.

בערים אחרות (בדגש על וואנקה וקווינסטאון) פועלים בתי חב"ד עונתיים, כתלות בזמינות של השליחים. מומלץ לדבר עם בית החב"ד הקבוע הרלוונטי לאי, ולברר האם אכן נפתח.

בנוסף, גם בוולינגטון וגם באוקלנד קיימים מרכזי קהילה של הקהילה היהודית המקומית, בהם יש בית כנסת, חנות של מוצרים כשרים ומוצרים שונים מהארץ, ובאוקלנד גם מסעדה וקייטרינג כשרים. 

בית חב"ד אוקלנד (הרב אהרון והרבנית יעל הכהן):

786 Remuera Road, Remuera, Auckland 1050, NZ

טלפון נייד: +64-22350662 (הרב אהרון)

לאתר בית חב"ד, לחצוכאן

בית חב"ד קרייסטצ'רץ' (הרב דור והרבנית מרים ביטון):

6 Cranbrook Ave, Burnside, Christchurch 8053, NZ

טלפון נייד: +64-224700770 (הרב דור)

מרכז הקהילה היהודית באוקלנד:

108 Greys Avenue, Auckland 1010, New Zealand

טלפון: +64-93732908

לאתר, ליחצו כאן

מרכז הקהילה היהודית בוולינגטון:

80 Webb Street, Te Aro, Wellington 6011, New Zealand

טלפון: +64 4 384-5081

לאתר, לחצו כאן

כשרות בניו זילנד

שמירת כשרות בניו זילנד היא משימה קלה מאוד, בהשוואה למדינות אחרות. למעט בשר, ניתן להשיג כל מוצר שתרצו פחות או יותר בכל סופר גדול. רבנות ניו זילנד מפרסמת מדריך בקובץ PDF, ובו הנחיות כשרות ורשימת מוצרים כשרים. ניתן לחפש בטלפון הנייד את סוג המוצר/שם החברה, וכך לבדוק האם המוצר כשר. שימו לב להערות ברשימה, שכן פעמים רבות ישנם דגמים ספציפיים של מוצר מסוים שהם כשרים, אך הדגמים האחרים אינם כשרים.

לרשימה שפורסמה באוקטובר 2016 לחצו כאן. בהמשך נעלה רשימה מעודכנת יותר.

ניתן לגשת לרשימה גם דרך הקישור הזה, בלשונית Kosher Directory.

רבים מהמוצרים בניו זילנד מיובאים מהיבשת השכנה אוסטרליה, ולכן גם הרשימות של גופי הכשרות באוסטרליה עוזרות מאוד. הרשימה של גוף הכשרות של סידני היא חינמית וניתן לגשת אליה בקישור הזה. הרשימה של גוף הכשרות של מלבורן היא בתשלום נמוך יחסית לשנה שלמה.

בשר כשר:

בשל העובדה שהשחיטה הכשרה אסורה בחוק בניו זילנד, בשר כשר ניתן להשיג רק בשלושה מקומות: בשתי החנויות הכשרות באוקלנד ווולינגטון, ולפעמים גם אצל הרב דור בקרייסטצ'רץ'. הבשר יקר יחסית, אבל קחו בחשבון שכנראה לא תקנו בשר יותר מפעם או פעמיים בכל הטיול.

למידע שימושי חשוב שכדאי לדעת לפני שיוצאים לטיול, לחצו כאן
למידע על הציוד המומלץ לטיול בניו זילנד, תקשורת וביטוח, לחצו כאן

זמן פסיפיק

  • פרת', אוסטרליה
  • סידני, אוסטרליה
  • אוקלנד, ניו זילנד

חדש מהמזוודה

ניו זילנד – עשרת הטרקים הגדולים

גולת הכותרת של ניו זילנד הם הטרקים היפהפיים שבה, המעוטרים בנופים המרהיבים, המאפיינים אותה. למרות שיש המון מהם, ניתן לסכם את הרשימה בעשרת הגדולים – Great Walks, שמציעים חוויה שאין כמותה: פסגות הרים מושלגות, אגמים יפהפיים, טבע בראשיתי ועוד ועוד.

להמשך קריאה »

אייבל טזמן – הקריביים בניו זילנד

טרק אייבל טזמן, בין הטרקים הפופולאריים של ניו זילנד וגם אחד מעשרת הגדולים, ה – Great Walks, מציע נופים יפהפיים ומסלולי הליכה מגוונים. הוא נמצא בחלקו הצפוני של האי הדרומי ואם מעוניינים לצאת לכולו כדאי להקדיש לכך יומיים-שלושה מלאים.

להמשך קריאה »

הליכות קצרות באי הדרומי

אם אתם מתכננים ביקור בניו זילנד, סביר שתעצרו גם באי הדרומי ותבלו בו לא מעט זמן. הליכות קצרות באי הדרומי של ניו זילנד הן חוויה שאסור לפספס ודרך נפלאה לחוות את אחד האזורים היותר מיוחדים שבה.

להמשך קריאה »

תכנון טיול לניו זילנד – מידע שימושי

ניו זילנד. השם לבדו גורם לנו לחלום בהקיץ על שדות ירוקים בלתי נגמרים, כבשים מנקדות את האופק ופסגות לבנות שמנקבות את העננים. עם זאת, כדי שהטיול בה אכן יעבור בשלום ובכיף, כדאי להתכונן מראש ולהכיר את המושגים ואת השפה שבה תשתמשו בחודשי הטיול שלכם במדינה הרחוקה והקסומה הזו.

להמשך קריאה »

הליכות קצרות במרכז האי הצפוני

האי הצפוני מציע מגוון של מסלולי הליכה קצרים וקלים, שמפגישים את המטיילים עם נופיה הקסומים של המדינה. כל מה שצריך הם נעליים נוחות, אולי מעיל גשם בימים גשומים וגם מצלמה טובה כדי לתפוס את כל היופי הזה.

להמשך קריאה »

עמוד מזוודה