ויזת חופשת עבודה לאוסטרליה – דרכון ישראלי

בית האופרה, סידני, אוסטרליה צילום: יעל מעוז

החל משנת 2016 זכאים צעירים ישראלים (עד גיל 30, כולל, מחזיקי דרכון ישראלי) להגיש בקשה לוויזת חופשת עבודה באוסטרליה – Working Holiday Visa. ויזה מספר 462. מדובר במכסה של 2,500 ויזות (נכון לדצמבר 2018). 

ויזת חופשת עבודה היא הזדמנות מצוינת להכיר את אוסטרליה האחרת, לחוות אותה (כמעט) כמו המקומיים, להכיר מטיילים אחרים וגם – לחסוך כסף. העבודות המוצעות לבעלי ויזה כזו הן מגוונות מאד. לרוב מדובר בעבודות חקלאיות (שמתאימות הן לנשים והן לגברים), לעיתים בעבודות שירותיות שונות (מלצרות, ניקיון וכו' – בבתי מלון, למשל, במסעדות ועוד), עבודות במכירות, עבודות בהוראה, בגינון, באריזה ועוד.

הדרך הטובה ביותר למצוא מקום עבודה היא "מפה לאוזן". מרבית המטיילים (כמעט כולם) מוצאים עבודה לאחר שהגיעו לאוסטרליה, תוך כדי טיול ומפגש עם מטיילים אחרים. בית חב"ד במלבורן, למשל, הוא כתובת מצוינת להתעדכן אודות מקומות עבודה וכמובן אפשר לנסות גם אתרי חיפוש עבודה למיניהם, כדוגמת אתר Gumtree ואתר Bckpacker Job Board. כך או כך, נדרשת סבלנות רבה וגם לא מעט יוזמה. 

הקריטריונים לקבלת הוויזה 

כדי לקבל את הוויזה, יש לעמוד בכל קריטריונים הבאים:

 1. בעלי אזרחות ישראלית עם דרכון בתוקף של לפחות 12 חודשים.
 2. על המבקשים את הבקשה להיות, בעת הגשת הבקשה, בגילאי 18 עד 31.
 3. עם סכום של לפחות 5,000 דולר אוסטרלי לצורך כלכלה אישית + כרטיס טיסה יציאה מאוסטרליה או 2,000 דולר אוסטרלי לכיסוי הוצאות בגין רכישת כרטיס הטיסה חזרה לארץ (אם מגיעים לאוסטרליה עם כרטיס בכיוון אחד). סכום זה חייב להימצא בחשבון הבנק (בעו"ש) והוא לא כולל קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות, מניות וכו'.
 4. לא הוציאו בעבר אשרת חופשת עבודה (מסוג 417).
 5. ללא ילדים נלווים.
 6. בעלי תעודת בגרות, בין אם ישראלית ובין אם מטעם בית ספר פרטי בחו"ל. 
 7. לאחר השירות הצבאי או השירות הלאומי, עם תעודת שחרור או פטור מהשירות הצבאי. 
 8. ציון עובר בבחינת הבגרות באנגלית ברמה של 3 יחידות.
 9. יש להימצא מחוץ לאוסטרליה בעת הגשת הבקשה וגם בעת קבלתה.

לפרטים מלאים מאתר רשות ההגירה, לחצו כאן

רלוונטי למבקשים ויזת חופשת עבודה – שנה ראשונה. 

מה מקנה הוויזה

המקבלים את הוויזה רשאים לשהות באוסטרליה למשך תקופה של 12 חודשים מרגע כניסתם אליה, לעבוד במשך תקופה מקסימאלית של 6 חודשים (אצל אותו מעסיק) ואם ירצו – גם ללמוד לתקופה שלא עולה על 4 חודשים. במהלך שנה זו, כל עוד הוויזה בתוקף, זכאים המקבלים אותה לכניסות מרובות לאוסטרליה – משמע: ניתן לצאת לאוסטרליה ולהיכנס אליה חזרה כמה פעמים שרוצים באותה תקופה (כך, למשל, ניתן לשלב טיול בניו זילנד).

הארכת הוויזה – ניתן, בתום 12 החודשים, להגיש בקשה להארכת הוויזה לתקופה נוספת של 12 חודשים, ובתנאי ועומדים בקריטריונים מסוימים (סוג עבודה שבה עובדים והמיקום שלה). את הפרטים לגבי הגשת הבקשה לשנה שנייה, ניתן למצוא בלינק הזה.

אופן הגשת הוויזה

החל מדצמבר 2018 יש להגיש את הבקשה לוויזת חופשת עבודה עצמאית וישירות דרך אתר רשות ההגירה, אונליין. לעמוד הרלוונטי באתר, לחצו כאן. בקשות שתוגשנה באופן אחר, לא תתקבלנה.

האישורים והטפסים הנדרשים:

 1. צילום דרכון בתוקף.
 2. צילום תעודת לידה, בה מופיעים שמות הוריו של מבקש הבקשה. למי שאין ברשותו תעודה כזו, יש לשלוח אישור רשמי מטעם משרד הפנים המחליף את התעודה הנדרשת.
 3. מי ששינה את שמו – צילום אישור מטעם משרד הפנים על כך.
 4. צילום תמונת  פספורט בגודל 45X35
 5. צילום ריכוז יתרות מהבנק (עם חותמת הבנק) על סכום של לפחות 5,000 דולר אוסטרלי בעו"ש (צילום תדפיס עו"ש של 3 החודשים האחרונים. את התדפיס ניתן להוציא בשפה האנגלית). כדאי להוציא זאת כמה שיותר בסמוך למועד שליחת הבקשה. 
 6. צילום כרטיס טיסה חזרה מאוסטרליה או צילום אישור מהבנק על סכום של לפחות 2,000 דולר אוסטרלי (בנוסף ל-5,000 דולר המוזכרים בסעיף הקודם), איתו ניתן יהיה לרכוש את כרטיס הטיסה במידה ויידרש. 
 7. צילום תעודת בגרות, עם הוכחה לרמת אנגלית סבירה – ציון עובר ברמה של 3 יח"ל.
 8. צילום תעודת שחרור מהצבא (תעודת הערכה)/שירות לאומי או אישור על פטור משירות צבאי. 

לרשימת המסמכים, כפי שמופיעה באתר רשות ההגירה, לחצו כאן.

את כל האישורים הנדרשים – יש לדאוג להגיש מתורגמים לשפה האנגלית וחתומים על ידי נוטריון או מתרגם המאושר על ידי ארגון NAAT (לאתר הארגון, לחצו כאן). אין לשלוח תעודות/אישורים מקוריים. בנוסף, יש לצרף גם צילום/סריקה של המסמכים המקוריים. 

שימו לב: הבקשות לוויזה זו צריכות להישלח אונליין החל מה -1 ביולי. לאחר אישורן של 2,500 הבקשות (מימוש מכסת הוויזות), יפסק הטיפול בכך. 

עלות הוויזה

עלות הוויזה, לא כולל עלויות משלוח ותשלום לנוטריון ותרגום, הינה 450 דולר אוסטרלי (נכון ליוני 2018). את האישור על התשלום יש לצרף לבקשה. התשלום מתבצע ישירות דרך אתר רשות ההגירה. יש ליצור "משתמש" דרך הלינק הזה. למידע נוסף בנוגע לאופן התשלום, היכנסו לכאן.

לשאלות ובירורים שונים בנוגע לוויזה, ניתן לפנות ישירות למספר הטלפון 61261961096+ (מרכז השירות הגלובלי באוסטרליה).

בהצלחה.

זמן פסיפיק

 • פרת', אוסטרליה
 • סידני, אוסטרליה
 • אוקלנד, ניו זילנד

חדש מהמזוודה

ויזת תייר לאוסטרליה – המדריך המקוצר

אם אתם מתכננים טיול באוסטרליה, עליכם לדאוג להוציא מראש ויזת תייר. איך עושים את זה? למה חשוב לשים לב? ו – איך אפשר לקצר את כל התהליך? הנה מדריך מקוצר בנושא ויזת תייר שכדאי לכם לקרוא עוד בשלב התכנונים.

להמשך קריאה »

ניו זילנד – עשרת הטרקים הגדולים

גולת הכותרת של ניו זילנד הם הטרקים היפהפיים שבה, המעוטרים בנופים המרהיבים, המאפיינים אותה. למרות שיש המון מהם, ניתן לסכם את הרשימה בעשרת הגדולים – Great Walks, שמציעים חוויה שאין כמותה: פסגות הרים מושלגות, אגמים יפהפיים, טבע בראשיתי ועוד ועוד.

להמשך קריאה »

אייבל טזמן – הקריביים בניו זילנד

טרק אייבל טזמן, בין הטרקים הפופולאריים של ניו זילנד וגם אחד מעשרת הגדולים, ה – Great Walks, מציע נופים יפהפיים ומסלולי הליכה מגוונים. הוא נמצא בחלקו הצפוני של האי הדרומי ואם מעוניינים לצאת לכולו כדאי להקדיש לכך יומיים-שלושה מלאים.

להמשך קריאה »

הליכות קצרות באי הדרומי

אם אתם מתכננים ביקור בניו זילנד, סביר שתעצרו גם באי הדרומי ותבלו בו לא מעט זמן. הליכות קצרות באי הדרומי של ניו זילנד הן חוויה שאסור לפספס ודרך נפלאה לחוות את אחד האזורים היותר מיוחדים שבה.

להמשך קריאה »

תכנון טיול לניו זילנד – מידע שימושי

ניו זילנד. השם לבדו גורם לנו לחלום בהקיץ על שדות ירוקים בלתי נגמרים, כבשים מנקדות את האופק ופסגות לבנות שמנקבות את העננים. עם זאת, כדי שהטיול בה אכן יעבור בשלום ובכיף, כדאי להתכונן מראש ולהכיר את המושגים ואת השפה שבה תשתמשו בחודשי הטיול שלכם במדינה הרחוקה והקסומה הזו.

להמשך קריאה »

עמוד מזוודה