הוצאת ויזה לאוסטרליה – על האפשרויות השונות

בריסביין CBD, אוסטרליה צילום: הילה סהראי

ויזת טיול לאוסטרליה

אם אתם מתכננים לצאת לטיול באוסטרליה, לבקר אצל חברים או אולי אצל בני משפחה שלא ראיתם חודשים או שנים, עליכם לדאוג להוציא ויזת תייר – Subclass 600. את הבקשה לוויזה תוכלו להגיש ישירות דרך אתר רשות ההגירה, לאחר הרשמה מהירה, כאשר זמן הטיפול בבקשה אורך לרוב מספר שבועות (פחות או יותר, תלוי בתקופה). מומלץ מאד שלא להזמין את כרטיס הטיסה לפני קבלתה, שכן אם לא יאשרו לכם אותה (מכל סיבה שהיא) תישארו עם כרטיס טיסה ביד, אך לא תוכלו לטוס ולממש אותו. שימו לב: לא ניתן להגיש את הבקשה באופן אישי בשגרירות אוסטרליה בישראל (למעט במקרי חירום בלבד), ניתן, אם רוצים, להיעזר בספקי שירות, כמו ש.מ אשרות וש.ע.ל, בתוספת תשלום (עמלה עבור השירות).

אם אתם בני 18 עד 40 עליכם לצרף לבקשה את המסמכים הבאים: צילום העמוד הראשון בדרכון (עמוד הנתונים), תמונת פספורט עדכנית, העתק תעודת שחרור או העתק תעודת פטור משירות צבאי ו – תדפיס עו"ש המפרט את מצב החשבון בשלושת החודשים האחרונים (תוכלו לעשות זאת ישירות דרך אתר הבנק שלכם). לכך יש לצרף, למי שיש, תדפיס של ריכוז תיק השקעות וריכוז יתרות. אם אתם מקבלים עזרה במימון הטיול, צרפו לכך מסמך המציין זאת, כולל פרטי הגורם המממן (הורים, או אחר). אם אתם בני 40 עד 75 עליכם לצרף לבקשה תמונת פספורט עדכנית וצילום העמוד הראשון של הדרכון. ואם אתם בני 75 ומעלה דאגו לצרף לבקשה תמונת פספורט עדכנית, צילום העמוד הראשון של הדרכון ואישור על רכישת ביטוח רפואי הרלוונטי למשך השהייה באוסטרליה. שימו לב – על כל המסמכים שאתם מצרפים להיות בפורמט PDF. העלות: 145 דולר אוסטרלי. להגשת הבקשה, לחצו כאן.  

ויזת חופשת-עבודה למחזיקי דרכון ישראלי

החל מ-2016 זכאים בעלי דרכון ישראלי (עד גיל 31) להגיש בקשה לקבלת ויזת-חופשת עבודה באוסטרליה – Subclass 462. ויזה זו מקנה שהות של 12 חודשים באוסטרליה ומאפשרת להם, במהלך התקופה, לעבוד בעבודות שונות (מרבית הישראלים עובדים בחוות). ניתן להאריך את הוויזה לתקופה של שנה נוספת אם עומדים במספר קריטריונים. בכל שנה מקציבה רשות ההגירה האוסטרלית 2,500 ויזות כאלו. ההרשמה לוויזה זו מתחילה ב – 1 ליולי באותה שנה עם הגשת הטפסים והמסמכים הנדרשים (שליחה ישירות לשגרירות אוסטרליה בברלין, שבגרמניה). העלות: 440 דולר אוסטרלי. לפרטים נוספים באשר לאופן הגשת הוויזה, הטפסים שיש לצרף לה ונקודות חשובות שיש לקחת בחשבון לפני ששולחים, לחצו כאן.

ויזת טרנזיט

טסים לניו זילנד ונוחתים בדרך אליה באוסטרליה? אם כן, עליכם להוציא ויזת טרנזיט – Subclass 771, ויזת מעבר וגם אם אתם מתכננים עצירה קצרה של כמה שעות בלבד. הוצאת הוויזה היא קלה ופשוטה, ואפילו לא עולה לכם כסף, אך חשוב שתדאגו להוציא אותה מראש. לשם כך עליכם להיכנס לאתר רשות ההגירה, להירשם הרשמה מהירה ולהגיש את הבקשה לוויזה. את כל זה תוכלו לעשות מכאן. יש להכין מראש את המסמכים/האישורים הבאים: סריקה של הדרכון – הדף הראשון שלו (יש לוודא כי הדרכון בתוקף), תמונת פספורט עדכנית ו – תדפיס המפרט את מסלול הטיסות המתוכנן.  * ויזה זו רלוונטית לצפויים לשהות באוסטרליה עד 72 שעות בלבד.

זמן פסיפיק

  • פרת', אוסטרליה
  • סידני, אוסטרליה
  • אוקלנד, ניו זילנד

חדש מהמזוודה

ניו זילנד – עשרת הטרקים הגדולים

גולת הכותרת של ניו זילנד הם הטרקים היפהפיים שבה, המעוטרים בנופים המרהיבים, המאפיינים אותה. למרות שיש המון מהם, ניתן לסכם את הרשימה בעשרת הגדולים – Great Walks, שמציעים חוויה שאין כמותה: פסגות הרים מושלגות, אגמים יפהפיים, טבע בראשיתי ועוד ועוד.

להמשך קריאה »

אייבל טזמן – הקריביים בניו זילנד

טרק אייבל טזמן, בין הטרקים הפופולאריים של ניו זילנד וגם אחד מעשרת הגדולים, ה – Great Walks, מציע נופים יפהפיים ומסלולי הליכה מגוונים. הוא נמצא בחלקו הצפוני של האי הדרומי ואם מעוניינים לצאת לכולו כדאי להקדיש לכך יומיים-שלושה מלאים.

להמשך קריאה »

הליכות קצרות באי הדרומי

אם אתם מתכננים ביקור בניו זילנד, סביר שתעצרו גם באי הדרומי ותבלו בו לא מעט זמן. הליכות קצרות באי הדרומי של ניו זילנד הן חוויה שאסור לפספס ודרך נפלאה לחוות את אחד האזורים היותר מיוחדים שבה.

להמשך קריאה »

תכנון טיול לניו זילנד – מידע שימושי

ניו זילנד. השם לבדו גורם לנו לחלום בהקיץ על שדות ירוקים בלתי נגמרים, כבשים מנקדות את האופק ופסגות לבנות שמנקבות את העננים. עם זאת, כדי שהטיול בה אכן יעבור בשלום ובכיף, כדאי להתכונן מראש ולהכיר את המושגים ואת השפה שבה תשתמשו בחודשי הטיול שלכם במדינה הרחוקה והקסומה הזו.

להמשך קריאה »

הליכות קצרות במרכז האי הצפוני

האי הצפוני מציע מגוון של מסלולי הליכה קצרים וקלים, שמפגישים את המטיילים עם נופיה הקסומים של המדינה. כל מה שצריך הם נעליים נוחות, אולי מעיל גשם בימים גשומים וגם מצלמה טובה כדי לתפוס את כל היופי הזה.

להמשך קריאה »

עמוד מזוודה