אולגס, קטה ג'וטה, מרכז אוסטרליה צילום: יעל מעוז

מרכז אוסטרליה, המכונה גם "האאוטבק", כולל מדבר עצום ושטחים אינסופיים, שבחלקם הגדול כלל אינם מיושבים. החלק הדרומי יותר של הטריטוריה הצפונית והחלק הצפוני של דרום אוסטרליה, שייכים לאזור זה, כולל העיר אליס ספרינגס, נקודת יציאה בולטת בטריטוריה עצמה. באזור הזה נמצאים כמה ממוקדי העניין היפים ביותר של אוסטרליה וגם אחד האייקונים הבולטים שלה – האולרו/איירס רוק. ניתן לחצות את מרכז אוסטרליה באמצעות רכב, אופנוע או קרוואן אך יש לזכור כי המרחקים בין האזורים המיושבים הם גדולים מאד (מאות ואלפי קילומטרים) וחובה להיערך ולהצטייד בהתאם. צילום: יעל מעוז

אליס ספרינגס, בית הספר באוויר צילום: יעל מעוז

הכירו את: אליס ספרינגס

הערים הגדולות באוסטרליה תופסות את כל תשומת הלב, אך דווקא אליס ספרינגס הקטנה והמבודדת יחסית מציעה חוויה שונה לתיירים המעוניינים לחוות את הערבה עד הסוף.

להמשך קריאה »
הפארק הלאומי קאקאדו, אוסטרליה

פארקים לאומיים – חלוקה לפי אזורים

יש באוסטרליה למעלה מ-500 פארקים לאומיים, המפגישים את המבקרים בהם עם נופיה העשירים של היבשת ועם שלל בעלי החיים, האופיניים לה. חלקם נחשבים לאתרי מורשת עולמית ובחלקם תצורות טבע מן העתיקות ביותר בעולם. טיול באוסטרליה מוכרח לכלול ביקור בפארקים הלאומיים המפורסמים שלה, הפזורים בין הטריטוריות השונות.

להמשך קריאה »

זמן פסיפיק

  • פרת', אוסטרליה
  • סידני, אוסטרליה
  • אוקלנד, ניו זילנד

חדש מהמזוודה

ניו זילנד – עשרת הטרקים הגדולים

גולת הכותרת של ניו זילנד הם הטרקים היפהפיים שבה, המעוטרים בנופים המרהיבים, המאפיינים אותה. למרות שיש המון מהם, ניתן לסכם את הרשימה בעשרת הגדולים – Great Walks, שמציעים חוויה שאין כמותה: פסגות הרים מושלגות, אגמים יפהפיים, טבע בראשיתי ועוד ועוד.

להמשך קריאה »

אייבל טזמן – הקריביים בניו זילנד

טרק אייבל טזמן, בין הטרקים הפופולאריים של ניו זילנד וגם אחד מעשרת הגדולים, ה – Great Walks, מציע נופים יפהפיים ומסלולי הליכה מגוונים. הוא נמצא בחלקו הצפוני של האי הדרומי ואם מעוניינים לצאת לכולו כדאי להקדיש לכך יומיים-שלושה מלאים.

להמשך קריאה »

הליכות קצרות באי הדרומי

אם אתם מתכננים ביקור בניו זילנד, סביר שתעצרו גם באי הדרומי ותבלו בו לא מעט זמן. הליכות קצרות באי הדרומי של ניו זילנד הן חוויה שאסור לפספס ודרך נפלאה לחוות את אחד האזורים היותר מיוחדים שבה.

להמשך קריאה »

תכנון טיול לניו זילנד – מידע שימושי

ניו זילנד. השם לבדו גורם לנו לחלום בהקיץ על שדות ירוקים בלתי נגמרים, כבשים מנקדות את האופק ופסגות לבנות שמנקבות את העננים. עם זאת, כדי שהטיול בה אכן יעבור בשלום ובכיף, כדאי להתכונן מראש ולהכיר את המושגים ואת השפה שבה תשתמשו בחודשי הטיול שלכם במדינה הרחוקה והקסומה הזו.

להמשך קריאה »

הליכות קצרות במרכז האי הצפוני

האי הצפוני מציע מגוון של מסלולי הליכה קצרים וקלים, שמפגישים את המטיילים עם נופיה הקסומים של המדינה. כל מה שצריך הם נעליים נוחות, אולי מעיל גשם בימים גשומים וגם מצלמה טובה כדי לתפוס את כל היופי הזה.

להמשך קריאה »

עמוד מזוודה